Osuszacze powietrza

Wyświetlanie jednego wyniku

Osuszacz powietrza – przydatny w łazience i przy suszeniu prania

Osuszacz kondensacyjny to jedno z najbardziej przydatnych urządzeń w gospodarstwie domowym. Dobry osuszacz odprowadzi nadmiar wilgoci np. z łazienek, które ze względu na przykład na brak okien nie nadają się do wietrzenia. Ponadto domowy osuszacz powietrza jest niezastąpionym kompanem przy suszeniu prania. Jeśli nie masz balkonu lub po prostu nie lubisz czekać na długie suszenie, skorzystaj z osuszacza kondensacyjnego. To urządzenie, które wyróżnia ponadprzeciętna wydajność. Możesz wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów, dzięki którym osuszacz będzie utrzymywał wilgotność na stałym poziomie. W ten sposób zapobiegniesz rozwojowi pleśni i grzyba na ścianach. Warto wiedzieć, że nasze osuszacze są na tyle wydajne, że z powodzeniem można ich używać również do osuszania pomieszczeń zalanych po powodziach czy ze zwiększoną wilgocią na skutek przeprowadzonych remontów.

Osuszacze powietrza – pełna automatyzacja

Domowy osuszacz powietrza jest prosty w obsłudze i nie wymaga szczególnej uwagi – urządzenie wyłączy się samoczynnie po tym, jak zbiornik na wodę zostanie w całości napełniony lub zostanie osiągnięty pożądany poziom wilgotności powietrza. Osuszacz kondensacyjny może być bez problemu używany również przez osoby starsze – duży panel umożliwia bezproblemowe odszyfrowanie przycisków. Dodatkowe funkcje, takie jak na przykład wyświetlacz LED, umożliwiają odczytanie wskazania wilgotnościomierza oraz tryb w jakim pracuje urządzenie.


Kondensacyjny osuszacz powietrza

Osuszacze powietrza to urządzenia służące do eliminowania wody z powietrza, które znajduje się w pomieszczeniu. Wykorzystując technikę chłodniczą osuszacze kondensacyjne skraplają znajdującą się w powietrzu parę wodną po czym już w postaci wody odprowadzają ją do wbudowanego zbiornika lub poprzez rurkę odprowadzającą na zewnątrz urządzenia. Osuszacze powietrza znajdują szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych zapobiegają kondensacji pary wodnej na szybach, filtrują i osuszają powietrze, wspomagają suszenie prania.


Adsorbcyjny osuszacz powietrza

Osuszacze powietrza to urządzenia służące do eliminowania wody z powietrza, które znajduje się w pomieszczeniu. Domowe osuszacze adsorbcyjne z pomocą silnie higroskopijnych substancji skraplają znajdującą się w powietrzu parę wodną po czym już w postaci wody odprowadzają ją do wbudowanego zbiornika lub poprzez rurkę odprowadzającą na zewnątrz urządzenia. Ich zaletą w stosunku do osuszaczy kondensacyjnych (sprężarkowych) jest możliwość pracy przy niskich temperaturach (nawet poniżej 0oC) i osiągnięcia wilgotności powietrza na poziomie kilku procent. Poza tym ich konstrukcja nie wymaga stosowania gazów chłodniczych, są więc urządzeniami bezpiecznymi dla środowiska. Różnica temperatur pomiędzy powietrzem wpadającym do urządzenia a suchym, które je opuszcza może wynieść ok 10oC.


Osuszacz z efektem Peltiera

Zjawisko Peltiera lub efekt Peltiera to zjawisko termoelektryczne zaobserwowane po raz pierwszy w 1834 r. przez francuskiego fizyka Jeana Charlesa Peltiera. Zauważył on, że po utworzeniu dwóch obwodów elektrycznych z dwóch różnych metali (miedź, bizmut) i podłączeniu zasilania, temperatura jednego ze złącz wzrosła, natomiast drugiego zmalała tzn. między złączami powstała różnica temperatur. Wykorzystując swoje badania, Peltier umieścił złącze, które pochłaniało energię w izolowanym pojemniku uzyskując w ten sposób prymitywną lodówkę.

Efekt Peltiera został wykorzystany do zbudowania prostych w konstrukcji i wyjątkowo energooszczędnych osuszaczy powietrza wilgotne powietrze przechodzi kolejno przez chłodny i ciepły pojemnik a znajdująca się w nim wrażliwa na zmiany temperatury para wodna skrapla się i spływa do wbudowanego pojemnika na wodę.


Zapoznaj się z osuszaczami dostępnymi w sklepie Mateko i wybierz model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom! Jeśli masz jakieś pytania, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniego, domowego osuszacza powietrza.