Osuszacz powietrza marki VACO
Zasada działania i zalety
Co nas wyróżnia na tle konkurencji?
To co wyróżnia osuszacze powietrza marki Vaco na tle konkurencji, to przede wszystkim łatwość obsługi, designerski wygląd, ekologiczny czynnik chłodniczy R 290, specjalnie dobrane podzespoły w urządzeniu podnoszące efektywność działania, wsparcie po sprzedażowe oraz serwis pogwarancyjny.
Budowa naszych osuszaczy Vaco.
Osuszacze powietrza Vaco należą do typu kondensacyjnych. Sercem ich układu jest sprężarka marki Rechi Precision z wbudowanym termikiem zabezpieczającym ją przed przegrzaniem.
Jest to sprężarka rotacyjna typu on/off. Urządzenie jest monoblokiem, czyli układ chłodniczy został zamknięty w fabryce przy produkcji metodą lokring. Blok wymienników jest zbudowany w taki sposób, aby jak najefektywniej urządzenie mogło zbierać wilgoć z otoczenia. Najpierw jest filtr zabezpieczający wymienniki. Następnie parownik, na którym zbiera się wilgotne powietrze. Ostatni natomiast jest skraplacz, z którego wychodzi już suche powietrze. Przepływ powietrza wymuszony jest przez wentylator z turbina promieniową.
Osuszacz powietrza marki Vaco posiada w sobie zbiornik na kondensat z czujnikiem zabezpieczającym przed jego przelaniem się. Posiada również funkcję ciągłego odprowadzenia kondensatu. Całe urządzenie jest zbudowane ze specjalistycznego tworzywa oraz zostało wyposażone w higrostat, który pozwala na automatyczną pracę w zakresie od 30% do 90%.
Na jakiej zasadzie działają nasze osuszacze?
Osuszacz powietrza Vaco VC3504 działa dzięki sprężarkowemu układowi chłodniczemu, który powoduje uzyskanie kondensacji pary w wyniku czego obniży zawartość wody w otoczeniu.
Sprężarka po stronie wysokiego ciśnienia tłoczy czynnik chłodniczy powodując wzrost temperatury. Sprężony czynnik trafia na skraplacz, gdzie oddaje ciepło. Czynnik ze stanu gazowego przechodzi w ciekły i płynie na zawór rozprężny, kapilarę, w którym napotyka na duże opory przepływu. Powoduje to taką różnicę ciśnień, że czynnik zaczyna się rozprężać i odparowywać. Temu zjawisku towarzyszy spadek ciśnienia i temperatury. Temperatura powietrza spada poniżej punktu rosy powodując wykroplenie nadmiaru wilgoci do zbiornika.
Najczęstsze problemy.
Najczęstszym problemem użytkowania jest nieprawidłowa eksploatacja urządzenia. Konkretnie chodzi o zbyt niską temperaturę obsługiwanego pomieszczenia. Woda wykroplona na parowniku może zamarzać, zwiększając opory przepływającego powietrza na wymiennikach. Opory przepływu powietrza powstają również z powodu braku czyszczenia filtra powietrza.
Kierownik serwisu
Maciej Kaczor