BluVenter

blue_dot_black_name
BluVenter Pasek

NIEZAWODNY, WYJĄTKOWO CICHY I W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANY

BluVenter to bardzo ciche urządzenie najwyższej klasy, stworzone z pasją do najnowszych technologicznych rozwiązań. Gwarantuje komfortowe warunki do pracy i odpoczynku, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Latem schładza powietrze w pomieszczeniu, a zimą je ogrzewa. Dba o zdrowie i dobre samopoczucie człowieka.

Powstał z myślą o stwarzaniu optymalnych warunków do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka we wnętrzach mieszkalnych, biurowych i przestrzeni handlowych, których szacunkowy obszar zastosowania wynosi około 20, 25 lub 45 m(w zależności od mocy).

Ciche urządzenie jest idealnym urządzeniem dla rodzin, które posiadają małe dzieci oraz tam, gdzie przebywają osoby starsze lub chore.

Praktyczny pilot zdalnego sterowania sprawia, że korzystanie zarówno z podstawowych jak i dodatkowych funkcji klimatyzatora BluVenter jest niezwykle łatwe i przyjemne.

Biała, połyskująca, ponadczasowa obudowa doskonale komponuje się z każdym wnętrzem.

Produkt Blaupunkt wyróżnia się wysoką klasą efektywności energetycznej A+++. Posiada certyfikat CE, a zastosowany w nim czynnik chłodniczy R410a jest ekologiczny.

Urządzenie typu SPLIT przeznaczone są do mieszkań oraz domów jednorodzinnych, a także niewielkich przestrzeni biurowych i usługowych, czy warsztatów. Dla większych obiektów stworzono system multiBT.

BluVenter usatysfakcjonuje wszystkich, którzy cenią sobie innowacyjne, funkcjonalne i przede wszystkim ciche urządzenia!

FUNKCJE I ZALETY
Urządzenie z serii BluVenter, które chłodzi, ogrzewa, osusza i wentyluje powietrze w pomieszczeniu zostało wzbogacone o dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo:

 • Funkcja CRAC precyzyjnie monitoruje temperaturę w pomieszczeniach, zapewniając odpowiednią dystrybucję powietrza w celu utrzymania optymalnego poziomu zdanych warunków.
 • Tryb TURBO pozwala na bardzo szybkie i skuteczne schłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia. Zapewnia wyjątkowe osiągi nawet w ekstremalnych temperaturach.
 • Funkcja I FEEL dostosowuje temperaturę powietrza nawiewanego do warunków panujących w klimatyzowanym pomieszczeniu.
 • AUTORESTART to funkcja polegająca na automatycznym wznowieniu pracy po zaniku i powrocie zasilania.
 • TRYB BLOKADY chroni urządzenie przed uszkodzeniem oraz uniemożliwia dokonywania zmian ustawień.
 • TIMER daje możliwość zaprogramowania klimatyzatora tak, by włączył lub wyłączył się automatycznie po upływnie ustalonego okresu czasu.
 • GENERATOR ZIMNEJ PLAZMY intensywnie eliminuje bakterie, drobnoustroje i przykre zapachy. Zapewnia maksymalny komfort i ochronę przed alergenami znajdującymi się w pomieszczeniu.
 • FILTR Z WĘGLEM AKTYWNYM usuwa lotne substancje odpowiedzialne za przykre zapachy oraz dezaktywuje szkodliwe gazy chemiczne i zatrzymuje kurz, dym oraz alergeny, takie jak np. sierść zwierząt.
 • Dzięki funkcji SELF-DIAGNOSIS urządzenie samodzielnie wykrywa i wyświetla wszelkie błędy.
 • W trybie czuwania urządzenie pobiera tylko 0.5 W energii.
 • Niezwykle CICHA PRACA urządzenia, wynosząca jedynie 19 dB, stwarza komfortowe warunki do pracy i odpoczynku.
 • 8oC HEAT – pozwala na utrzymanie temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych, lecz chwilowo niewykorzystywanych.
 • SYSTEM KASKADOWEGO ODSZRANIANIA sprawia, że odszranianie skraplacza jest bardzo szybkie i odbywa się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, co pozwala zaoszczędzić energię oraz nie powoduje przerw w pracy klimatyzatora.

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
Panel jednostki wewnętrznej
w przypadku zabrudzenia należy czyścić za pomocą czystej i suchej lub mokrej szmatki. Do czyszczenia filtra powinno się używać odkurzacza, a w przypadku dużego zanieczyszczenia letniej wody. Przed i po sezonie trzeba sprawdzić stan techniczny jednostek oraz zadbać o czystość filtra i jednostki wewnętrznej.

Specyfikacja_blu