Pompy ciepła

POMPY CIEPŁA PODSTRONA

 

Zastosowanie pomp ciepła to inwestycja w przyszłość, która zapewnia stabilne koszty ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody na domowe potrzeby. Urządzenia Blaupunkt wytwarzają ciepło poprzez odzyskiwanie naturalnej energii z powietrza, a dzięki odwróconemu obiegowi termodynamicznemu wykorzystują funkcję chłodzenia do zapewnienia odpowiedniej temperatury również latem. Seria Osaka jest potwierdzeniem legendarnej jakości i niezawodności japońskich produktów elektronicznych.

System monoblok to oszczędność miejsca, czasu oraz kosztów instalacji. Wszystkie elementy hydrauliczne znajdują się w jednostce zewnętrznej. Monoblok to technologia szybkiego i prostego montażu oraz bezpośrednie podłączenie jednostki zewnętrznej do urządzeń grzewczych, czy chłodzących i zbiornika CWU. Niskie koszty utrzymania oraz łatwość w dostępie do pompy ciepła oznaczają wysoki komfort serwisowy.
Połączenie odnawialnych źródeł energii z pompą ciepła daje podwójną korzyść. Jest przyjazne dla środowiska i portfela. Wytworzony w panelach fotowoltaicznych prąd stały przepływa przez łatwo dostępny na rynku falownik i zostaje przekształcony w prąd przemienny (230V).

Większa wartość dodana równa się bezkonkurencyjnej wydajności, najlepszym klasom energetycznym oraz ponadprzeciętnej oszczędności energii elektrycznej. Pompy ciepła BLAUPUNKT zaprojektowane są w technologii inwerterowej z użyciem sprężarki twin rotary, efektywnego wodnego wymiennika ciepła, pompy DC oraz silnika wentylatora DC osiągają najlepsze dostępne wyniki na rynku.

Pompy ciepła powietrze-woda to nie tylko oszczędne źródło grzania wykorzystujące zaawansowane technologie umożliwiające odzyskiwanie naturalnego ciepła z otoczenia zewnętrznego i wykorzystania go do ogrzewania pomieszczeń, ale również wszystkie pompy ciepła Blaupunkt posiadają funkcję aktywnego chłodzenia. Oznacza to, że w urządzeniach może zostać odwrócony obieg termodynamiczny. Pozwala to w najgorętsze dni lata utrzymać pełną moc chłodniczą, a grzewczą w najmroźniejsze dni zimy.
BLAUPUNKT wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte przy pracy na systemach klimatyzacyjnych i skonstruował pompy ciepła zgodne z najnowszymi systemami inwerterowymi, które do tej pory były używane głównie w klimatyzacji. Systemy inwerterowe dostosowują zużywaną energię do bieżących potrzeb, czyli sterowanie pompą oparte jest na sprężarce o zmiennej prędkości i umożliwia płynną regulację mocy grzania lub chłodzenia w przedziale od 30 do 100 %.

Poznaj pompy ciepła marki Blaupunkt:
Osaka 6
Osaka 10

Pompy ciepła

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *