NOWOCZESNY KLIMATYZATOR

Zdrowie oraz dobre samopoczucie człowieka są w dużej mierze uzależnione od warunków pogodowych. Wysoka temperatura powietrza, połączona z dużą wilgotnością i niskim ciśnieniem atmosferycznym mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zakłócając krążenie oraz pracę układu oddechowego i trawiennego.

Przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, na które narażone są przede wszystkim dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz chore, szukamy schronienia w zaciszu naszych domów. Niestety konsekwencje upałów są odczuwalne także w pomieszczeniach zamkniętych. Uciążliwe warunki utrudniają nam wypełniania domowych obowiązków, odbierają radość i spokojny sen.

Na szczęście dzięki rozwojowi technologii nawet latem możemy cieszyć się chłodnym, świeżym powietrzem. Klimatyzacja, bo o niej mowa, do niedawna uważana była za luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie urządzenia, polegające na procesie wymiany powietrza w pomieszczeniu, cieszą się dużą popularnością, a dla wielu osób stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia gospodarstwa domowego.

Klimatyzacja ma na celu usunięcie ciepła z powietrza w pomieszczeniu, aby osiągnąć i utrzymać żądany zakres temperatur i wilgotności powietrza. Proces wymiany powietrza stwarza odpowiednie warunki do pracy i prawidłowego funkcjonowaniu organizmu człowieka. Urządzenie składające się z obudowy, wlotu oraz wylotu powietrza, wentylatorów, filtrów powietrza, parownika, skraplacza i sprężarki, bywa dodatkowo wyposażone w pilot, lampę UV, jonizator, timer, czy filtry węglowe.

Mimo, że najważniejsza funkcją klimatyzatorów jest chłodzenie powietrza w pomieszczeniu to wiele modeli posiada również dodatkowe funkcje, takie jak grzanie, które jest niezwykle przydatne podczas zimy, osuszanie, sprawdzające się w deszczowe dni, zapewniając optymalną wilgotność bez wpływu na wysokość temperatury w pomieszczeniu oraz wentylacja, która wprawia w ruch atomy powietrza w pomieszczeniu, sprawiając, że powietrze staje się lżejsze i świeższe.

W celu zapewnienia komfortu cieplnego należy dostosować temperaturę w pomieszczeniu do warunków panujących na zewnątrz. Przyjmuje się, że maksymalna różnica temperatur powinna wynosić 7oC. Latem optymalne warunki dla ludzi przybywających w pomieszczeniach zapewnia temperatura w zakresie 23-26oC, natomiast zimą 20-24oC.

Istnieje kilka typów klimatyzatorów. Dzielą się one na klimatyzatory stacjonarne oraz klimatyzatory przenośne, o których przeczytacie w kolejnych wpisach.

Poznaj klimatyzatory marki BLAUPUNKT:

Klimatyzatory przenośne:

  • Moby Blue 1012 Black Limited Edition: LINK
  • Moby Blue 1012: LINK
  • Moby Blue 0909: LINK
  • Arrifana 07: LINK
  • Arrifana 15: LINK

Klimatyzatory ścienne:

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *