Witaj, Nowa Odsłono Mateko!

Witamy Państwa Serdecznie,

zapraszamy do zapoznania się z naszą nową stroną internetową na której znajdą Państwo wszelkie informacje o naszych urządzeniach, materiały marketingowe, serwisowe, najnowsze cenniki oraz promocje, a co najważniejsze produkty najwyższej jakości marki BLAUPUNKT.

BLAUPUNKT – KWINTESENCJA NIEMIECKIEJ JAKOŚCI POŁĄCZONEJ Z INNOWACYJNĄ TECHNOLOGIĄ

Blaupunkt to jedna z najbardziej renomowanych marek wśród producentów nowoczesnego sprzętu elektrycznego. Od 90 lat produkty oznaczone charakterystycznym “niebieskim punktem”,  cieszą się uznaniem wśród wszystkich osób ceniących sobie innowacyjne technologie, prekursorskie wzornictwo oraz wysoką efektywność.

Firma, która przez kilkanaście lat funkcjonowała pod nazwą „Ideal”, powstała w 1923 roku w Berlinie. Przez ponad 60 lat należała do koncernu Bosch, a od 2008 roku jest częścią koncernu AURELIUS.

Podczas gdy w Niemczech zaczęły rozbrzmiewać pierwsze dźwięki radia, przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję słuchawek, które szybko zostały oznaczone niebieską kropką, czyli symbolem najwyższej jakości. W pewnym momencie klienci zaczęli utożsamiając markę z niebieskim punktem, który w 1938 roku przeistoczył się w logo oraz nazwę marki.

Blaupunkt, który po wojnie przeniósł swoją siedzibę do Hildesheim, odegrał znaczącą role w stuletniej historii motoryzacji.

Inżynierowie niemieckiej firmy zaistnieli jako autorzy wielu rewolucyjnych produktów. To oni stworzyli w 1932 roku pierwsze radio samochodowe, a 57 lat później trafił do masowej produkcji pierwszy europejski system nawigacji.

Po ogromnym sukcesie w 1960 roku, kiedy Blaupunkt stał się czołowym niemieckim producentem radioodtwarzaczy samochodowych i sprzętów car audio, marka nabrała wiatru w żagle.

Firma nieustannie poszerza zakres oferowanego przez siebie asortymentu. W tej chwili spod ich skrzydeł wychodzą nie tylko radia samochodowe, nawigacje satelitarne czy wzmacniacze i zestawy głośnikowe, ale również klimatyzatory, regulatory systemów solarnych i kolektory słoneczne. Blaupunkt dba o to, aby sprzęt oznaczony niebieskim punktem słynął zarówno z designerskich jak również wydajnych i intuicyjnych w obsłudze urządzeń najnowszej generacji.

Urządzenia z niebieskim punktem są doskonałym wyborem dla tych, którzy szanują innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania oraz trwałość i niebanalne wzornictwo.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *